Olejek rycynowy – zastosowanie

Lecznicze właściwości olejku rycynowego są znane już od bardzo dawna. Również w dzisiejszych czasach zyskuje na popularności, dzięki wszechstronnemu zastosowaniu.

Problemy skórne

Olejek rycynowy jest przede wszystkim stosowany w przypadku licznych dolegliwości skórnych. Pomaga on w leczeniu trądziku, kurzajek rozstępów, a nawet grzybicy. Świetnie sprawdza się również w przypadku poparzeń słonecznych. Jest również używany w przypadku eliminowania zmarszczek i innych schorzeń związanych z procesem starzenia się skóry. Ponadto stosowany regularnie jest w stanie znacznie zmniejszyć widoczność nieprzyjemnie wyglądających blizn. Jest on w stanie poradzić sobie również z takimi, które występują na skórze już od dłuższego czasu.

Pielęgnacja włosów

Olejek rycynowy jest również stosowany przy pielęgnacji włosów. Przede wszystkim jest w stanie znacznie przyspieszyć ich wzrost. Sprawdza się również bardzo dobrze przy leczeniu różnego rodzaju infekcji skóry głowy. Te z kolei nieleczone mogą znacznie osłabić strukturę włosa, a w ostateczności wywołać łysienie.

Bóle mięśni i stawów

Dzięki właściwościom przeciwzapalnym olejku rycynowego jest on w stanie leczyć bóle mięśni i stawów. Już około po godzinie od nałożenia specyfiku ból staje się mniej intensywny. W przypadku częstych problemów ze stawami olejek rycynowy stosuje się również profilaktycznie. W ten sposób jest on w stanie zmniejszyć częstotliwość występowania takich schorzeń.

Leave a Reply